Vore partnere

Hos Aarhus Tours arbejder vi intenst på at skabe, udvikle og udbygge samarbejdet med byens vigtigste spillere og mest visionære partnere inden for turisme, shopping, kultur, overnatninger, musik, restauranter, sport, city-events og meget mere.

Det gør vi for at kunne tilbyde vores gæster et stort og varieret udbud af oplevelser til meget konkurrencedygtige priser, og samtidig gøre opholdet i Aarhus til en helt speciel og altid uforglemmelig oplevelse.

Europcar Billund Lufthavn

Comwell Hotelturistbrochure_regional_200x250aarhus_city_forening
Logo Cykling AarhusAarhusguidernes_logo_NY_ENG

 

Besøg nogle af vore samarbejdspartnere og læs mere om oplevelser i særklasse.

Turistforening og City Forening
Aarhus Guiderne www.aarhusguiderne.dk 
Visit Aarhus: www.visitaarhus.dk
Aarhus City Forening: www.aarhus-city.dk

Kulturinstitutioner m.m.
ARoS Aarhus Kunstmuseum: www.aros.dk
Musikhuset Aarhus: www.musikhusetaarhus.dk
Den Jyske Opera: www.jyske-opera.dk
Aarhus Teater: www.aarhusteater.dk
Den Gamle By: www.dengamleby.dk
Moesgård Museum: www.moesmus.dk
Friheden: www.friheden.dk
Hermans: www.friheden.dk/hermans

Hoteller m.m.
Comwell Aarhus Comwell Hotel Aarhus
Radisson Blu Hotel Scandinavia: www.radissonblu.dk/hotel-aarhus
Hotel Royal: www.hotelroyal.dk
Helnan Marselis Hotel: www.helnan.info

Transport
Todbjerg Busser http://www.todbjerg.dk
Aarhus Airport: www.aar.dk
Billund Lufthavn: www.billund-airport.dk 

Øvrige oplevelser og events
Classic Race Aarhus 2015: www.craa.dk
AGF Fodbold: www.agf.dk

Øvrige samarbejdspartnere og medier
Århus Stiftstidende: www.stiften.dk
Kristelig Dagblads webshop: www.shop.k.dk
Pensionistkortet: www.pensionistkortet.dk
John Christiansens blog: www.jcklassisk.dk